OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » Informace - postup při zprostředkování práce

Rámcové informace pro zprostředkování práce

 

 1. Zprostředkování práce provádím na základě povolení GŘ Úřadu práce České republiky – viz. http://portal.mpsv.cz/sz/zamest/zpr_prace/  

 2. Za zprostředkování zaměstnání ve smyslu zák.435/2004 Sb, §14 a §58 není od fyzické osoby požadována žádná úhrada

 3. Zprostředkování práce provádím pro pracovní agentury zejména z Bavorska -  jen výjimečně pro konečné zaměstnavatele. Hlavním partnery je 5 pracovních agentur se svými pobočkami v Chamu, Regensburgu, Deggendorfu, Starubingu, Pasově a Regenu. Dále spolupracuji se 2 pracovními agenturami z německého Saska – oblast Chemnitz a Drážďan.

 4. Jak vypadá práce přes pracovní agenturu – pracovní agentura (německá) bude Vaším zaměstnavatelem a bude Vás přidělovat na práci ke konečnému zaměstnavateli. Pracovní smlouva je mezi pracovní agenturou a zaměstnancem (uchazečem) - rovněž mzdu vyplácí zaměstnanci pracovní agentura.

 5. V kanceláři v Sušici proběhne 1. konzultace, seznámení se s možnostmi zaměstnání, vyplnění nutných dat do „Profilu uchazeče“ atd. Tuto konzultaci je možné provést i „na dálku“ prostřednictvím aplikace SKYPE.

 6. Komunikace s uchazeči o práci probíhá především prostřednictvím e-mailových zpráv - jsou rozesílány aktuální nabídky i ostatní informace (týká se jen přihlášených uchazečů). 

 7. Konečný personální pohovor (výběr uchazeče) proběhne v pobočce příslušné pracovní agentury (nebo u konečného zaměstnavatele za účasti pracovní agentury).

 8. Pracovní smlouva je pracovní agenturou vždy uzavřena na dobu neurčitou se zkušební dobou 6 měsíců

 9. Pracovní podmínky včetně odměňování jsou v pracovní agentuře řízeny podle pravidel spolkového svazu pracovních agentur (BAP)

 10. Podle těchto pravidel je práce rozdělena do 9 tarifních skupin podle náročnost práce. Pro r.2018 platí následující min.hodinové tarify (v Eurech) - brutto:             

  E1       9,49                        E6        15,90

  E2     10,13                        E7        18,57

  E3     11,83                        E8        19,98

  E4     12,52                        E9        21,07

  E5     14,13

  K této tarifní mzdě mohou být vypláceny ještě oborové příplatky (je to závislé na oboru, ve kterém je zaměstnavatel činný), případně příplatky na dojíždění
 11. Pro práci v pracovní agentuře je vyžadována základní komunikativní znalost němčiny – požadovaná znalost je závislá od významu pracovní pozice. Vyžaduje se znalost podle evropského hodnocení na úrovni min. A2, nebo vyšší - B1 až C2. Informativní hodnocení znalosti německého jazyka - zde.

 12. Další podmínkou pro uchazeče je vlastní auto a řidičský průkaz uchazeče – pro zajištění flexibility pracovníka

 13. Pro uchazeče o „montážní práce“ platí, že jsou přidělováni na montáže po celém Německu. Týká se pouze řemeslných technických profesí. Uchazeči musí prokázat znalosti němčiny na komunikativní úrovni. Diety jsou vypláceny průběžně celý měsíc (cca 1000 - 1100 Eur/měsíc - netto) - více infromací - zde.

 14. V pravidelném intervalu budou rozesílány aktuální seznam pracovních pozic a další informace jednotlivým uchazečům (pro ty uchazeče, kteří o to budou mít zájem)

 15. Pro zprostředkování práce je nezbytně nutné zaslat nejprve vyplněný „Profilový dotazník“, který obdržíde bezprostředně po zaevidování Vašeho e-mailového kontaktu na tomto webu: zde . Bez tohoto dotazníku nelze zahájit jakékoli  zprostředkování práce.

 16. Pracovní agentury vyžadují dodání životopisu v německém jazyce a kopie vysvědčení, odborných oprávnění, průkazů způsobilosti apod. Pro urychlený výběr vhodné pozice je nutné dodat životopis a ostatní doklady co nejrychleji.

 

 

Tip: Jako doplňkovou službu mohu nabídnout zpracování akčního životopisu včetně překladu do němčiny - zde

 

 

Nahoru - zde